Історія SKODA

       Škoda Auto a.s. – автокомпанія чеського виробництва легкових автомобілів торгової марки SKODA. Штаб-квартира компанії знаходиться у місті Млада-Болеслав. Історія виробництва автомобілів, які сьогодні випускаються під брендом марки SKODA, розпочалась наприкінці 1985 року у чеському містечку Млада-Болеслав. Механік Влацлав Лаурін та книготорговець Влацлав Клемент, затяті велосипедисти, почали випускати велосипеди власної конструкції, назвавши їх Славія. У 1988 році фірма Laurin & Klement починає випускати мотоцикли. В цьому ж році керівники приймають ще одне важливе рішення – беруть курс на виготовлення автомобілів. Перший автомобіль випущено в 1905 році - Voiturette A отримав комерційний успіх та став символом чеського авто будівництва. В період воєнних дій компанія займалась випуском воєнної продукції. В середині 30-х років SKODA проектує виробництво танка LT vz.35

       В період Другої світової війни SKODA стала економічною частиною Третього рейху і практично повністю переключилась на виготовлення воєнної продукції. У післявоєнний період, попри орієнтацію лише на внутрішній ринок Чехословаччини та інформаційну ізоляцію, з’явились нові моделі марки: Tudor, Spartak, Octavia, Felicia, Favorit. Згодом, керівництво для розвитку компанії розпочало пошук нових інвесторів та партнерів, яким став концерн Volkswagen AG. Таким чином в 1990 році SKODA приєднується в якості 4-го бренду до концерну, об’єднавшому автомобільні марки Volkswagen, Audi и SEAT. У 2000-х роках VAG стає повноцінним власником бренду SKODA, що призвело до модернізації виробничого процесу, в результаті чого було випущено такі нові моделі: Octavia, Fabia, Superb, Rapid.

       Логотип компанії «крилата стріла» (в основу макету покладено ескізи нарисів голови індійця із специфічним головним убором та пір’ями) вперше був представлений в 1926 році, в процесі створення нової компанії, яка і до сьогодні іменується SKODA, молодим інженером Емілем Шкода, який перетворив її на одну із найбільших машинобудівних компаній Чехословаччини. Однак історія Laurin & Klement збереглась і до сьогодні, представляючи одні із найпрестижніших комплектацій новеньких автомобілів. На початку 2002 року концерн VAG озвучує пропозицію щодо своїх намірів співпрацювати з ринками України та Росії. В червні цього ж року було переобладнано та запущено в роботу завод в м. Соломоново, інтенсивне виробництво розпочалось через місяць із результатом близько 200 автомобілів в місяць. Сьогодні завод має спроможність виготовляти близько 100 тис. автомобілів в рік.